Michał Wilczyński, Teatroterapia Lubelska© Licencjodawca

"Powiedzieć to, co czuję za pomocą muzyki"

Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka
15 stycznia 2023

"Opera Kartoflana" to wyjątkowy spektakl stworzony przez Teatroterapię Lubelską, który pozwala spojrzeć na świat osób z niepełnosprawnościami przez pryzmat ich marzeń i potrzeb. Inspiracją do stworzenia sztuki w rytmie hip-hop był jeden z aktorów. Poznajcie go bliżej.

Od ponad 25 lat aktorzy Teatroterapii Lubelskiej poprzez sztukę zwracają uwagę na potrzeby i problemy osób z niepełnosprawnością intelektualną, które żyją w naszym otoczeniu.

Jednym z artystów, którzy na scenie pozwalają nam poznać swój "niezwykle zwyczajny" świat, jest Michał Wilczyński. To on swoim zamiłowaniem do kultury hip-hopowej zaraził pozostałych uczestników Teatroterapii Lubelskiej i stał się inspiracją do stworzenia ''Opery Kartoflanej" - sztuki w rytmie hip-hop.

Artyści na deskach lubelskiego Centrum Spotkania Kultur wykrzyczeli swoje problemy. Opowiedzieli o tym, że nie mogą znaleźć pracy, chociaż bardzo tego potrzebują, o tym, że społeczeństwo zabrania im posiadania dzieci, zakładania rodzin - tylko dlatego, że są niepełnosprawni. Chcą nam pokazać, że zasługują na takie samo traktowanie jak wszyscy inni.

Oprócz znakomitej reżyser i pedagog - Marii Pietruszy-Budzyńskiej oraz aktorów z Teatroterapii Lubelskiej, w materiale zobaczycie również psycholog - Katarzynę Miller.

Źródło artykułu:WP abcZdrowie