Jak traktować osoby z niepełnosprawnościami?© Licencjodawca

W jaki sposób traktować osoby z niepełnosprawnościami?

Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka
15 stycznia 2023

Wobec osób z niepełnosprawnościami często czujemy się skrępowani, dlatego zastanawiamy się, jak właściwie powinniśmy zachowywać się w ich towarzystwie. Dr Katarzyna Miller, psycholożka, psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej wyjaśnia, na co zwrócić szczególną uwagę. Jak przyznaje ekspertka, najważniejsze, by nie odwracać wzroku.

"Z ludzką twarzą". Jak zachowywać się wobec osób z niepełnosprawnościami?

O tym jak zachowywać się w towarzystwie osób z niepełnosprawnościami opowiedziała Katarzyna Miller, psycholożka. Dowiesz się tego z WIDEO.

Osoby z niepełnosprawnościami nie oczekują od nas specjalnego traktowania. Wręcz przeciwnie - chcą być traktowane tak, jak wszyscy inni. Niestety, wielu z nas wciąż w ich towarzystwie czuje skrępowanie, lęk, unika kontaktu, rozmowy. Woli się wycofać, bo uważa, że będzie się narzucać. To ogromny błąd i najwyższa pora pokonać bariery tkwiące w naszych głowach. Pamiętaj, że niepełnosprawny nie znaczy ''niewidzialny'' i następnym razem zapytaj, jak mu minął dzień, czy nie potrzebuje pomocy, jaki film ostatnio oglądał lub jakiej muzyki lubi słychać. Tak niewiele może zapoczątkować ogromną zmianę.

Źródło artykułu:WP abcZdrowie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij: