1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS© Licencjodawca

Z ludzką twarzą: #PlusCzyMinus?

Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka
01 grudnia 2022

W programie "Z ludzką twarzą" zobaczysz, że choroba nie musi i nie powinna prowadzić do wykluczenia społecznego. Nie musi odzierać z marzeń i odbierać planów na przyszłość. Dzięki diagnozie, wsparciu specjalistów i leczeniu, moi bohaterowie żyją pełnią życia i każdego dnia udowadniają, że największe ograniczenia tkwią tylko w naszych głowach. W pierwszym odcinku zapraszam cię do świata osób zakażonych wirusem HIV. #PlusCzyMinus?

#PlusCzyMinus? Czy na pewno zakażenie HIV cię nie dotyczy?

Co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że twój partner, brat, siostra czy przyjaciel jest zakażony wirusem HIV? A gdyby okazało się, że to ty jesteś seropozytywny? Co myślisz, gdy słyszysz o osobach zakażonych? Czy nadal uważasz, że HIV to wyłącznie problem gejów, narkomanów i prostytutek? Ocknij się! Wirus HIV może dotyczyć niemal każdej aktywnie seksualnej osoby, ale wykryty na wczesnym etapie daje szansę na długie, satysfakcjonujące życie, również to w sferze seksualnej. Test na obecność wirusa HIV to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy jest się zakażonym. Niestety, dla ogromnej rzeszy Polaków to wciąż temat tabu, o którym mówi się tylko szeptem.

1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988 roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS. To doskonała okazja do tego, by zrobić coś dla siebie i swoich bliskich – wykonać test na HIV. Ja to zrobiłam. A ty? #PlusCzyMinus? Wiesz już?

Źródło artykułu:WP abcZdrowie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij: